SAMETTISAAPPAISSA
Bloggaamisessa yksi paras asia on uudet ihmiset, joilla on sama harrastus. Olen vuosien bloggaamisen ansiosta tutustunut ihan mahtaviin ihmisiin ja saanut lisää tuttuja, kavereita ja jopa ystäviä. Torstaina talsin keskustaan samettisaappaissa moikkaamaan ihanaa Elliä, kehen olenkin tutustunut juurikin bloggaamisen kautta viime keväänä. Nyt viimeisen parin kuukauden ajan ollaan aika tiiviisti hengailtu ja ensimmäisen bloggaajatapahtuman jälkeen kun nähtiin, ei ensimmäiseen kahteen tuntiin puhuttu blogeista yhtään mitään. Siinä huomasi, että klikkaa muutenkin!
Mikä on susta paras asia bloggaamisessa?
Mä niin tykkäisin jakaa näitä asukuvia enemmänkin, mutta tuo ulkona pauhaava pakkanen ei ihan innosta kuvailemiseen. Näissäkin kuvissa mulla on kaksi takkia päällä, sillä muuten en edes villakangastakilla olisi pärjännyt. Asiasta kukkaruukkuun: se on muuten hassua kuinka ton kuvattavana olemisenkin unohtaa, kun sitä ei useasti tee.
Vihdoinkin sain muuten kuvattua asun noissa mun samettisaappaissa. Omaan silmään nahkalegginsit, neulemekko ja ylipolvensaappaat on ihan loisto kombo ja kyseinen asukokonaisuus on monta kertaa eksynytkin mun päälle arkisin.
Villakangastakki – VERO MODA, Neulemekko – VERO MODA, Legginsit – Pieces
Samettiset ylipolvensaappaat – Skopunkten, Laukku – Pieces
Miltä tämä asukokonaisuus näyttää sun silmään?
Postauksen kuvista kiitos Ellille!
Superkiva asu, korkeavartiset saappaat näyttävät tosi hyviltä 🙂
Kiitos paljon Piia! Oon sun kanssa samaa mieltä, että ylipolvensaappaat näyttää lähes aina hyvältä 🙂
Tosi kiva asu! Mä oon myös ihan ylipolvensaappaiden fani <3
Voi kiitos Maria! Ylipolvensaappaat on kyllä olleet parisen vuotta aika kovaa huutoa 🙂 <3
Tykkään sun asusta. Nuo saappaat tuo just sopivasti särmää 🙂
Kiitos paljon Liisa! Oon samaa mieltä, että saappaat tuovat asuun kyllä särmää! 🙂
Neulemekot on kyllä parasta, niin rentoja mutta näyttää silti hyvältä! 🙂 Ja siis totta, meidän eka treffaamiskerta oli paras kun unohdettiin blogit kokonaan… 😀 seuraavia kertoja odotellessa<3
Älä muuta sano! Mä tykkään neulemekoista kun ne on sopivan arkisia, mutta tekee asusta kuitenkin vähän arvokkaamman jotenkin. Seuraavia todellakin odotellessa <3
Aivan ihanat saappaat. Itselläni on myös mutta vaaleat.
Kiitos! Oi vaaleat olisivat myös ihanat <3
Mikä on susta paras asia bloggaamisessa?
Hyvin pitkälle sama kuin sinulla, eli yhteisöllisyys. Monia, monia uusia kavereita olen blogin ja bloggaamisen kautta saanut.
Kiva juttu, että sulla on samoja ajatuksia. Uusia ystäviä on tässä iässä enään vaikea saada, joten on ihanaa, että tälläinen harrastus tuo meitä bloggaajia yhteen! <3
Kivan näköinen asu ja saappaat! 🙂 Bloggaamisessa tosiaan parasta on uudet tuttavuudet :).
Kiitos paljon Mari! Parasta on kun tuttavista saattaa kehkeytyä jopa ystäviä 🙂
Näyttää tosi hyvältä! Mainio kombo!
Bloggaamisessa on parasta, jos saa keskustelua aikaan ja jos onnistuu inspiroimaan jota kuta 🙂
Kiitoksia paljon. Keskustelun aikaan saaminen ja inspiraation anto on mullekkin tosi tärkeitä bloggaamisessa 🙂
Vau mikä ihana asu! Etenki noi kengät, on kyllä kivat 🙂
http://hannamaarit.blogspot.fi/
Voi kiitos paljon. Mä kyllä tykkään noista saappaista 🙂
Ihanan tyylikäs asu! 🙂
Oi kiitos paljon Jenna 🙂