shopping time
Mulla on nyt viimeaikoina kerääntynyt taas hieman ostoksia mitä en olekkaan vielä blogissa esitellyt, joten ajattelin nyt taas kuvata nämä teille. Muutamat ostokset onjo jopa kuukauden vanhoja ja ihan kaikkia en edes kuvannut, sillä esimerkiksi Cubuksen uudet jakku ja toppi ovat jo näkyneet asukuvissa. Myös yksi high low tyylinen hame puuttuu tästä, sillä en saanut kuvattua sitä mitenkään järkevästi.NewYorkerista lähti mukaan pitkä raitapaita, jonka helmasta löytyy pitkälle menevä halkio. Hintaa tällä oli alennuksessa muistaakseni noin 5 euroa.
NewYorkerista löytyi myös eri reissulla kaksi perus croptop t-paitaa hintaan 2,95€ kappale.
Halkiopaidan kanssa samalla reissulla löytyi ihana nahkahame hintaan 5 euroa, koska vetoketju ei toiminut kunnolla. Sain sen kuitenkin onneksi toimimaan.
Oranssi toppi löytyi Kodin kakkonen kirpputorilta eurolla ja valkoinen t-paita NewYorkerista kolmella vai neljällä eurolla.
Bonuskirppikseltä löytyi söpö hapsulaukku kolmeen euroon.
Siniset housut löytyi kahdella eurolla Kodin kakkoselta ja harmaat legginsit Bonuskirppikseltä muistaakseni kahdella eurolla myös.
Tämä minihame löytyi Radiokirppikseltä kahdella eurolla.
Ja uusimmat meikkiostokset. Näitä Essencen meikkejä on kehuttu hirmuisesti joka puolella, joten mun oli pakko ottaa testiin myös itselleni. Eli mukaan lähti huulipuna sävyssä 09 I feel pretty, jolla oli hintaa hieman reilu kaksi euroa, luomiväripaletti vitosella ja peiteväri, jonka hintaa en muista tarkalleen, mutta olisiko ollut joku noin kolmosen luokkaa?
Oon kyllä tyytyväinen, kun näin edullisesti oon viimeaikoina löytänyt kaikkea. Löytyykö omaa suosikkia mun ostoksista?
Hyviä ostoksia! Nahkahame on mun lemppari, haluisin niin itsellekin tollasen ❤
Tosi kivoja ostoksia oot tehnyt! 🙂 Toi nahkahame ja hapsulaukku on niin ihania!
Kiitos ihana! Sun ansiosta mä noita kirppisvaatteitakin löysin haha<3
Voi kiitos Niina!<3 Nahkahame oli kyllä ihan huippu ostos
Olipas kivoja löytöjä, uutta nahkahametta täällä kaipaillaan 🙂
Kiitos! Nahkahameet on kyllä tosi kivoja 🙂
Jee asuja 🙂 mun tekis mieli ostaa jotain värikästä 🙂
Onneksi sentään mullakin löysi tiensä mukaan tuo oranssihtav toppi, hah 😀
Ihanat noi kumpikin hameista *_*
Kiitos Saga<3
Sun tyylis on ihan järkyttävä wt, etkä osaa kattoo omalle kropalles sopivia vaatteita. 😀 seuraatko koskaan muotia?
Osaathan painaa vain kerran sitä julkaise nappia? En tarvitse samaa kommenttia kuutta kertaa, että ymmärrän mielipiteesi. 🙂
Jotta saisit mielenrauhan niin vastaan kysymykseesi, että en oikeastaan seuraa muotia. Pukeudun sellaisiin vaatteisiin mitkä näyttää mun huom mun silmään hyvältä ja joissa tunnen oloni omaksi itsekseni enkä keneksikään muuksi.
Tietenkin mun vaatekaapista löytyy myös niitä tän hetken IN juttuja, kuten croptoppeja yms.
Mua on myös hetken kiinnostanut tietää millainen tyyli nyt sitten luokitellaan white trash tyyliksi, niin voisitko yleissivistää mua tässä asiassa? Kiitos. 🙂
Hieno servaus 🙂 No mm. camo-kuosi, nimenomaan crop-topit, tietynlainen pitsi, neonvärit, liian lyhyet hameet/mekot, sun korut…
En mielestäni edes yrittänyt servata sua.. mutta juuh. Kiitos infosta! Voin siis huoletta nimetä oikeastaan melkeinpä jokaisen vastaantulijan wt tyylisiksi. Eiköhän se ole se kokonaisuus joka sen ratkaisee, mutta en kiellä, etteikö mussa olisi niitä vivahteita ylipäätänsään.